ABARAXKA OIARTZUNGO UDAL LUDOTEKA

Haurren balio anitzeko zerbitzua

Eskola kirola: Azken jardunaldia

     Kaixo denoi!!

     Asteburu honetan eskola kirolaren aurtengo denboraldiko azken jardunaldia ospatuko da. Urtea ziztu bizian pasa da eta jadanik ikasturtearen azken txanpan sartuak gara. Bertan dugu uda… 

     Espero dugu aurten ere bai haur, nahiz guraso eta begiraleek asko gozatu izana bai entrenamendu eta baita larunbatetako jardunaldietan ere eta hurrengo ikasturtean ere gurekin parte hartzera animatzea!!

     Larunbatean, talde guztiei eskola kiroleko denboraldian parte hartzeagatik oroigarria emango zaie, baina aurreko urteetan hau egiteko erabiltzen zen sistema aldatuko da; aurten, talde bakoitzak, bere partidua amaitu eta gero, bere oroigarria jasoko du eta ez du denek partida guztiak amaitu dezaten itxaroten egon beharko.

     Beraz, eskerrik asko haur, guraso, begirale, koordinatzaile, epaile eta eskola kiroleko antolakuntzan parte hartzen duzuen guztioi eta hurrengo urtera arte!!

     Hau da azken asteburu honetako partiden jokaleku eta ordutegien zerrenda:

  •  BENJAMIN NESKAK:

     * Eskubaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

      + 11:00: Haurtzaro – Orereta A

     * Saskibaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

      + 12:00: Langaitz B – Elizalde

  • BENJAMIN MUTILAK

     * Eskubaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

     + 9:45: Haurtzaro A – Orereta B

    * Futbola (Beraungo Mikel Odriozola estadiumean):

      + 9:00:Haurtzaro C – Gamon C-D

      + 9:00: Haurtzaro BElizalde A

      + 10:00: Lezo B – Elizalde B

     * Saskibaloia ( Oreretako Gamon ikastolan):

      + 10:30: Elizalde D – Elizalde C

  • ALEBIN NESKAK:

     * Saskibaloia (Lezoko Bekoerrota kiroldegian):

      + 9:00: Haurtzaro A – Lezo B

      + 9:45: Orereta B – Elizalde A

     * Futbola (Oiartzungo Ugaldetxo futbol zelaian ):

      + 9:00: Elizalde B – K.Ama

     * Eskubaloia ( Oreretako Galtzaraborda kiroldegian ):

      + 11:30: Orereta C – Haurtzaro B

  • ALEBIN MUTILAK:

     * Futbola ( Oreretako Fanderia futbol zelaian ):

      + 9:00: Elizalde A – Haurtzaro A

     * Futbola ( Beraungo Mikel Odriozola futbol zelaian ):

      + 10:00: Haurtzaro B – K.Mitxelena B

      + 11:00: Elizalde B – Gamon B