ABARAXKA OIARTZUNGO UDAL LUDOTEKA

Haurren balio anitzeko zerbitzua

Eskola – kirola: 2008-2009-ko 2. jardunaldia

     Kaixo!!

     Pasa den asteburuan jarri ziren martxan eskola kiroleko jardunaldiak, bi kategoriatan ekintza bereziak egin zirelarik ( atletismoa benjaminetan eta errugbia alebinetan ). Egia esan, balorazioa  positiboa izan zen parte hartzea aldetik ( %80 ingurukoa bi kasuetan ) eta baita haurrengandik jasotako sentsazioen aldetik ( gogotsu aritu ziren eta ederki pasa ere ).

     Asteburu honetan, talde kiroletako jardunaldiak hasiko dira jokatzen, Oarsoaldeako kirol instalakuntza ezberdinetan. Gogoratu dutxatzeko ohitura barneratzen lagundu behar diegula haurrei eta instalakuntza guztietan daudela dutxatzeko aldagelak.

     Besterik gabe, hemen doakizue asteburu honetarako, Oiartzungo zentruetako haurrek dituzten partiden sede eta ordutegiak:

  • BENJAMIN NESKAK:

     * Eskubaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

      + 10:30: Haurtzaro –  Orereta C

     * Futbola ( Beraungo Mikel Odriozola estadiumean ):

      + 10:00: Langaitz A – Elizalde

  • BENJAMIN MUTILAK:

     * Saskibaloia ( Oreretako Gamon ikastolan ):

      + 12:00: Telleri B – Haurtzaro A

     * Eskubaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

      + 9:00: Elizalde B – Lezo B

      + 9:45: Elizalde A – Gamon C

      + 12:00: Langaitz A – Haurtzaro B

     * Futbola ( Beraungo Mikel Odriozola estadiumean ):

      + 9:00: Elizalde D – Haurtzaro C

      + 10:00: Elizalde C – Langaitz B

  • ALEBIN NESKAK:

     * Futbola ( Oiartzungo Ugaldetxo futbol zelaian !! AURTENGO BERRITASUNA!! ):

      + 9:00: Elizalde A – Lezo A

      + 10:00: Haurtzaro A – Orereta A

     * Eskubaloia ( Oreretako Galtzaraborda kiroldegian ):

      + 11:30: Haurtzaro B – Gamon B

     * Saskibaloia ( Lezoko Bekoerrota kiroldegian ):

      + 12:00: Elizalde B – Koldo Mitxelena A

  • ALEBIN  MUTILAK:

     * Eskubaloia ( Oreretako Galtzaraborda kiroldegian ):

      + 10:30: Haurtzaro A – Orereta C

      + 10:30: Elizalde A – Orereta B

     * Saskibaloia ( Oiartzungo Elorsoro kiroldegian ):

      + 9:15: Haurtzaro B – Koldo Mitxelena B

      + 10:15: Elizalde B – Koldo Mitxelena B

      * Futbola ( Oreretako Fanderia futbol zelaian ):

      + 10:00: Haurtzaro C – Langaitz C

    Desktop Wallpapers · Gallery · Sports   Basketball games